09.06.2018 ONI SĄ WINNI. POROZMAWIAMY O WINIE I POPRÓBUJEMY (Lanckrona)

09.06.2018 w godzinach 18:00-23:00
"Dlaczego wino? Usiąść z przyjaciółmi wokół butelki, spędzić z nią kilka godzin, śmiać się, gadać o niej i o całej reszcie, nie widząc, że za oknem pospadały wszystkie liście? Pewnie tak, lecz to nie wszystko. Odpowiedzieć sentencją Schillera, że każdy zachwyt scala to, co świat okrutnie rozdzielił - a wino taki zachwyt przynosi? Nie, to za łatwe i niezupełnie tak. Ale po prawdzie nie spieszno mi, nawet przed samym sobą, z odpowiedzią. Bo też czuję, że wino łączy się w naszych istnieniach z przyszłością, a przyszłość, jeśli ją szanujemy, przynagla nas umiarkowanie."
Marek Bieńczyk, Kroniki wina

Naszych Przyjaciół i wszystkich którzy kochają wino serdecznie zapraszamy na kielicha... nie jednego! :) W Galerii C
zarna Owca w Lanckoronie spotkamy się z Agnieszką Rousseau i Piotrem Jaskółą, właścicielami Winnicy Wieliczka. Jest to pierwsza i jedyna na razie biodynamiczna winnica w Polsce. Co to znaczy? To znaczy, że Maria Curie Skłodowska nie znalazłaby tam posady ;) W winie z Ich winnicy jest bowiem zero chemii! To ekstrakt czystości natury uśpiony, ukołysany w butelkowej zieleni ciężkiego szkła. O Boże! jakie to jest wybitne winko! Wiemy bo osuszyłyśmy już niejedną flaszkę od Agi i Piotra

Agnieszka Rousseau i Piotr Jaskóła to jest, moi drodzy, Liga Mistrzów winiarstwa. Światowego!
Wina komponowane przez Agę cieszą kubki smakowe dyplomatów między innymi w Białym Domu i na Kremlu.

Ci Boży Szaleńcy mają ponad 20 lat doświadczenia, pracowali w winnicach na obu półkulach. Wino chyba nie ma dla nich tajemnic, a jeśli ma dla Was będziecie mogli osobiście zapytać Ich o wszystko, co Wam wierci dziurę w języku.

Zapraszamy na pokład Galerii Czarna Owca 9 czerwca 2018 o godzinie 18.
Będziemy gadać, śmiać się, popijać naturalmą i bujać się do dobrej muzyki! W kinie letnim obejrzymy sobie film, a jakże - o winie, "Spacer w chmurach" w reż. Alfonso Arau.
Będziemy cieszyć się życiem. Będziemy RAZEM!
No to salut! Widzimy się. Czekamy na Was z radością w kieliszkach! :*

Czarna Owca, Agnieszka, Piotr, Karolina, Ada i Iza