14.04.2018 WINO I JEDZENIE (Warszawa)

14.04.2018 w godzinach 18:30-22:30


Elegancki, wykwintny, a zarazem pyszny kurs dobierania trunków do potraw.
Nawet najdoskonalsze danie nietrudno zepsuć, podając do niego nieodpowiednie wino. I odwrotnie – dobrze dobrane wino potrafi podbić smaki, znacznie uwydatnić charakter potrawy oraz uświetnić całość kulinarnego doświadczenia.

W drogę do osiągnięcia tego drugiego efektu kursantów zabierze doświadczony gastronom i specjalista sztuki sommelierskiej, Tom Ekler. Wiedzę kulinarną zdobywał na prestiżowych brytyjskich uczelniach, aby następnie przekuć ją w praktykę w renomowanych restauracjach w Polsce i Anglii, m.in. w Gravetye Manor Relais & Châteaux, mającej na koncie gwiazdkę Michelin. Może pochwalić się międzynarodowym certyfikatem z wiedzy
o winie i napojach spirytusowych (WSET) na poziomie zaawansowanym.

Tom wprowadzi uczestników szkolenia w fascynujący świat wina i przybliży charakterystykę najpopularniejszych szczepów winogron oraz specyfikę głównych ośrodków produkcji wina na świecie. Na co należy zwracać szczególną uwagę, stojąc przez ogromnym wyborem na półce z winami? Jakie zasady rządzą doborem trunku do potrawy? Jak wybierać wino w restauracji? Czy istnieją wina „pewniaki”, czy też może wszystko zależy od gustu?

Odpowiedzi na te oraz inne pytania, które pojawią się w trakcie szkolenia, pozwolą świadomie podejść do parowania trunków z menu i zaskoczyć gości przy wspólnym stole! W części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję zweryfikować zdobytą wiedzę. Przygotują menu degustacyjne złożone z pięciu wyszukanych dań, do których podane zostaną specjalnie wyselekcjonowane wina.
Uwaga! Ze względu na charakter szkolenia zachęcamy do zrezygnowania tego wieczoru z samochodu!

W programie:

– Tapenada i ailoli na croutonach + oliwki, orzeszki, warzywne antipasti – Fino sherry
– Ostrygi i sos mignonette (w programie otwieranie ostryg) – Wytrawne Prosecco
– Krewetki z patelni w chilli, czosnku, imbirze i kolendrze – Gewurztraminer z francuskiej Alzacji
– Lekko krwisty rostbef z pieca w tymianku i oliwie truflowej z sosem z zielonego pieprzu i sałatą z vinaigrette- Luccarelli Primitivo Puglia, Włochy
– Lody domowe z balsamico i blanszowanymi orzechami włoskimi podane z karmelizowanymi winogronami – Słodki Mucadet
– Deska serów europejskich z dodatkami – Porto Passadouro Tawny Reserva, Portugalia

KOSZT KURSU: 320pln
INFORMACJE O BILETACH