27.03.2018 BLIŻEJ NATURY (Kraków)

27.03.2018 w godzinach 19:00-21:30


Wina bliżej natury? Wina EKO? Co kryją słowa rolnictwo zrównoważone czy winiarstwo ekologiczne? Czym różnią się wina organiczne od biodynamicznych? A czym są wina naturalne? Czy wszędobylskie EKO to zwykła fanaberia, moda czy jednak odpowiedzialność? Spróbujemy rozszyfrować te i wiele innych znaczeń dotyczących win bliższych naturze.

Do klimatycznej i gościnnej piwniczki w
Hotel Pod Różą i Restauracja Amarone, na swoje dynamiczne warsztaty zapraszają Bożena Dragosz z Vinoteka 13 i Tatiana Mucha z Winnicomania.

i naturalnie WINLISTA

*Sancerre 2016 Domaine Vacheron, Dolina Loary, Francja
Lider w biodynamicznej uprawie w rejonie Doliny Loary. Wino powstałe z 30-50 letnich krzewów rosnących w jej sercu, w
Sancerre. Ręczne zbiory, fermentacja z użyciem lokalnych drożdży, leżakowanie w zbiornikach przez co najmniej 4 miesiące przed butelkowaniem.

*Pinot Gris 2014 Albert Mann, Alzacja AOC, Francja
100 % Pinot Gris rosnące na wapiennych glebach, w organicznym wydaniu. Intensywny w nosie, jablkowo-gruszkowo-morelowy z nutami miodu i imbiru. Mineralny, z żywą kwasowością, zaokrąglony i dojrzały, delikatnie pikantny.

*Aglianico Biorganic 2011 Di Majo Norante, Molise DOC, Włochy
Biodynamiczne wino o rubinowym kolorze z lekkim odcieniem pomarańczy, intensywny bukiet z nutą dojrzałych owoców. Łagodny i aksamitny, harmonijny, mocny. Bogaty w taniny z nutą migdałów.

*La Marginale 2013 Thierry Germein., Saumur- Champigny AOC, Dolina Loary, Francja
Król biodynamiki w Dolinie Loary, Thierry Germain to zrewolucjonizowany umysł w podejściu do uprawy, umysł który najpierw pilnie słucha i obserwuje swoje rośliny a potem czaruje. I mamy powalające Cabernet Franc o jasnej, rubinowej barwie z refleksami fioletu. Bukiet owoców leśnych i liści tytoniu. Na podniebieniu gładkie, pełne, dominują nuty czarnej porzeczki, jagód i wanilii. Dobrze zintegrowana kwasowość z łagodnymi garbnikami.

i totalny odlot Matki Natury czyli

*Rkatsiteli Tarieluna 2013 Nika Bakhia, Gruzja
Czy etykieta może opowiadać miłosną historię? Czy wybierając butelkę wina zastanawialiście się jak wiele skrywają niby zwykłe naklejki? Nika Bakhia to nie tylko winiarz - artysta i autor swoich "gadających" etykiet ale i artysta malarz, rzeźbiarz, rozkochany w winie, ludziach i Gruzji.
Mieszanka chichwi, mtswane, rkatsiteli to białe wino kwewrowe o unikalnym, pomarańczowym kolorze, który zawdzięcza fermentacji ze skórkami owoców. Intensywne, złożone aromaty owocowe-miodowe a także wędzone. Wyraziste. Niezwykłe.

*Mladý Boček 2015, Richard Stávek, Morawy, Czechy
Richardem Matka Natura owładnęła totalnie. Bo to nie tylko wino bliższe naturze ale także styl życia. A wino - aromatyczne, soczyste, żywe, lekko pikantne.

bilety w cenie 60 zł/os
dostępne online na
www.blizejnatury.evenea.pl
liczba miejsc ograniczona