24.03.2018 POLSKIE WINO - DEGUSTACJA POP-UP (Katowice)

24.03.2018 w godzinach 20:00-22:00


POLSKIE WINO + przekąski - pierwsza na Śląsku pop-upowa degustacja oparta o polskie wyselekcjonowane wina i produkty (autorska selekcja 6 polskich win i przekąsek autorstwa chefa Przemka Błaszczyka oraz opowieści o winie Mariusza Kapczyńskiego – dziennikarza i członka zarządu Polskiego Instytutu Winorośli i Wina). Zapraszamy na zamkniętą degustację z limitowaną liczbą miejsc, która jest imprezą towarzyszącą wydarzeniu Films For Food – cyklu pokazów kina kulinarnego w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. https://www.facebook.com/events/2105808139648687/
Będzie to pierwsza tego typu degustacja na Śląsku oparta o polskie produkty najwyższej jakości.

Chef PRZEMEK BŁASZCZYK - utytułowany chef kuchni, finalista Top Ch...
efa, nagradzany przez przewodnik „Gault & Millau Polska”, pionier w promowaniu polskich i regionalnych produktów w swoim chorzowskim bistro rekomendowanym przez Slow Food Polska. W minionym roku jego lokal otrzymał jako pierwszy i jedyny na Śląsku tytuł Winebaru Roku 2017 przyznawany przez magazyn „Wino”.

MARIUSZ KAPCZYŃSKI - jeden z największych znawców polskiego rynku wina, krytyk winiarski, juror w zagranicznych i polskich konkursach oraz członek międzynarodowej organizacji zrzeszającej dziennikarzy i specjalistów z branży alkoholowej - International Federation of Wine and Spirits Journalists and Writers (FIJEV). Zajmuję się również monitorowaniem rynku winiarskiego i promowaniem kultury picia wina w Polsce. Od 2009 roku zasiada w zarządzie Polskiego Instytutu Winorośli i Wina.

Rezerwacje i informacje: info@przemekblaszczyk.pl
Koszt; 190 zł od osoby / liczba miejsc ograniczona
24 marca, sobota, godz. 20.00, Kinoteatr Rialto w Katowicach, św. Jana 24

PARTNERZY:
Kinoteatr Rialto
Films For Food
blogostryga.pl
vinisfera.pl