15.03.2018 AUSSIEWINELNPOLAND (Warszawa)

15.03.2018 w godzinach 11:00-19:00


Degustacja win australijskich #AussieWineInPoland, czyli wszystko, co chcielibyście wiedzieć o australijskich winach, ale baliście się zapytać, już 15 marca w Warszawie.

W czwartek 15 marca odbędzie się degustacja win australijskich organizowana przez Ambasadę Australii w przestrzeni konferencyjnej Piękno, przy ul. Szpitalnej 8A w Warszawie. Zaprezentuje się 11 wystawców, którzy przedstawią wina z ponad 16 winnic. Tego dnia goście będą mogli spróbować ok. 100 win z różnych regionów Australii. Niektóre z nich są już obecne i doceniane na polskim rynku, ale w tym roku pojawi się również siedem winnic, które dopiero szukają importerów w Polsce.

#AussieWineinPoland to doskonała okazja do odkrycia winiarskiej potę...
gi Australii. Producenci i importerzy przedstawią swoje wina, opowiedzą o najnowszych trendach w winiarstwie Antypodów oraz przybliżą wielopokoleniową historię australijskiego winiarstwa. Odpowiedzą także na każde nurtujące pytanie gości.

Ambassador Paul Wojciechowski jest przekonany, że “#AussieWineInPoland będzie wydarzeniem, podczas którego wspólnie, w swobodnej, nieformalnej i przyjaznej atmosferze odkryjemy tajniki winiarstwa współczesnej Australii”.

Dzięki naszym przyjaciołom i partnerom z
Qatar Airways, goście wydarzenia będą mieli szansę wygrać podwójny bilet lotniczy do Australii. Linie Qatar Airways właśnie uruchomiły połączenia z lotniskiem w Canberze, które jest już piątym obsługiwanym przez tego przewoźnika portem lotniczym w Australii. Pozostałe to Sydney, Melbourne, Perth oraz Adelaide. Qatar Airways to jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych obsługujących jedną z najmłodszych flot na świecie. Linie mają do swojej dyspozycji ponad 200 samolotów, oferują swoim klientom połączenia biznesowe i turystyczne pomiędzy sześcioma kontynentami.

W ramach wydarzenia, o godz. 11.00 odbędzie się Materclass „Shirazathon”, przedstawiający przekrój Shirazów z różnych regionów Australii. Poprowadzi go Adam Pawłowski MS. O godz. 14.00 rozpocznie się degustacja dla branży winiarskiej a o godz. 17.00 degustacja dla gości indywidualnych.

Wymagana rejestracja: dla przedstawicieli branży od godz. 14:00 rejestracja poprzez link
http://bit.ly/2H3nDlg, a dla gości indywidualnych od godziny 17:00 przez link http://bit.ly/2I42ngl
Uwaga! Rejestracja dla gości indywidualnych zostanie wkrótce zamknięta.

Australia to obecnie czołówka winiarskiego Nowego Świata. Jej oferta jest niezwykle różnorodna i bardzo nowoczesna, choć winiarze z Antypodów nie odżegnują się od swoich korzeni. Z osiągnięć Australian Wine Research Institute (AWRI) korzysta właściwie cały winiarski świat. Australia wyznacza dziś nowe standardy w zakresie produkcji wina, ale również jego komunikacji i marketingu.