07.04.2018 WARSZTAT WINA MASTER CLASS: BORDEAUX Z MARKIEM BIEŃCZYKIEM (Warszawa)

07.04.2018 w godzinach 17:00-21:00


Przez Bordeaux Jaguarem! Nowy termin kursu mistrzowskiego o winach jednego z najważniejszych winiarskich regionów Świata. Prowadzony przez znakomitego znawcę tematu - Marka Bieńczyka.

Data: 7.04.2018
Miejsce: sklep Kondrat Wina Wybrane, ul. Wierzbowa 3, Warszawa.
Koszt: 700 zł/os.
Limit miejsc: max. 15 osób.
Prowadzący: Marek Bieńczyk

Jak można zauważyć, włócząc się po winnicach wokół Bordeaux, właściciele wielkich bordoskich châteaux najchętniej poruszają się Jaguarami. Czas na nas. Chcielibyśmy zaprosić Was na równie atrakcyjną przejażdżkę. Podczas czterogodzinnej degustacji spróbujemy kilka „jaguarów” bordoskiego winiarstwa – a to raczej rzadka sposobność. Przy tej okazji opowiemy o regionie Bordeaux, za
proponujemy garść wiedzy podstawowej i garść wiedzy koneserskiej. Spróbujemy uchwycić jego szczególne miejsce w winiarskiej Francji. Dokonamy porównania dwóch szkół winiarskich i dwóch cywilizacji: bordoskiej i burgundzkiej. Przedstawimy różne uwarunkowania regionalne i wiele więcej. Będą też anegdotki i kilka dowcipów opowiadanych w Bordeaux.

Co wchodzi w cenę?
• Kurs.
• Degustacje 8 różnych win (w tym win kolekcjonerskich).
• Poczęstunek.
• Materiały szkoleniowe.
• Zaświadczenie o odbyciu kursu.

Kurs mistrzowski trwa 3,5 godziny.

Marek Bieńczyk: Pisuje o winach od dwudziestu lat. Członek międzynarodowych gremiów degustacyjnych. Autor dwóch tomów „Kronik wina”. Wraz z Wojciechem Bońkowskim stworzył pierwszy polski przewodnik po winach „Wina Europy”. Odznaczony przez rząd francuskim medalem Chevalier du Merite Agricole za popularyzacje wiedzy o winach francuskich. Jest także prozaikiem, eseistą, tłumaczem. W roku 2012 otrzymał Nagrodę Literacką Nike.

Rezerwacja miejsc na stronie:
https://www.marekkondrat.pl/warsztat-wina-master-class-Bordeaux