23.01.2018 WINE DINNER WITH MURRIETA WINES (Warszawa)

23.01.2018 w godzinach 19:00- 22:00


Zapraszamy na wyjątkową komentowaną kolację z winami z legendarnej winnicy Marques de Murrieta oraz dedykowanym degustacyjnym menu naszego szefa kuchni Arkadiusza Janczarka.Marqués de Murrieta - historyczna hiszpańska winnica, została założona w 1852 roku przez Luciano de Murrieta, który otrzymał ziemię za swoje zasługi od króla. Jako pierwszy eksportował wina poza granice kraju w drugiej połowie XIX wieku i to za jego przykładem przybyli do Rioja inni producenci. Szacunek dla tradycji, niebywałe zaangażowanie w uprawę i pełna kontrola procesu produkcji przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć technologicznych sprawiły, że winnica może poszczycić się winami najwyższej klasy. Od lat bodega Marques de Murrieta Ygay jest najlepszą w regionie Rioja. Wina są wspaniałe, szlachetne, pełne i mogą być przechowywane w piwnicach przez bardzo długi czas. Flagowe wino Castillo Ygay w stylu tradycyjnym to jedno z najlepszych win w Hiszpanii.

Wina Marques de Murrieta wielokrotnie zdobywały kilkadziesiąt do stu punktów w najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursach winiarskich takich jak m.in: Guide Penin, Tanzer, Wine Ethiusiast, Wine Spectator, Wine Advocate, Anuario El Pais, Gourmets, Proensa, Wine & Spirits.

Menu / wina:
- Carpaccio z indyka z oliwą szczypiorkową i oliwkami - Pazo Barrantes Albarino Rias Baixas D.O.
- Grillowana ośmiornica z purée z bakłażana i lucerną - Marques de Murrieta Reserva blanco Capellania Finca Ygay Rioja Reserva D.O.C.
- Siekana wołowina z suszonymi pomidorami i rukolą- Marques de Murrieta Reserva Finca Ygay Rioja Reserva D.O.C.
- Kotlet jagnięcy z młodym szpinakiem i ziemniaczanym röstii - Dalmau Reserva, Rioja Reserva D.O.C.
- Polędwica wołowa z szalotką w sosie balsamiczno-czekoladowym - Castillo Ygay Gran Reserva Especial Rioja Gran Reserva D.O.C.

koszt 300 zł/os.

Osoby zainteresowane prosimy o rezerwację mailową pod adresem: info@nowina.waw.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest dokonanie wpłaty kwoty 300 zł na konto: 75 1750 0009 0000 0000 3386 2512. W tytule przelewu prosimy napisać "wine dinner with Murrieta, imię i nazwisko uczestnika/uczestników".