10.12.2017 POLSKIE WINO W HALI GWARDII, VOL.1 (Warszawa)

10.12.2017 w godzinach 17:00-19:00


To #KrakówJestStolicąPolskiegoWiniarstwa Kropka. Trochę z tego dobra i nam uda się uszczknąć dzięki kolaboracji z Winnicomania. Przywieziemy z Południa same mocne, polskie butelki. Pożenimy je zimową porą z najlepszym łakociem dla winożerców - serem. A konkretniej z dojrzewającym, francuskim Raclette w klasycznej postaci. Ściąganym prosto spod ognia, z całego trzy-kilowego półkręgu! O specjały w mocno francuskim guście, ciągnąc motyw Raclette, zadba Antoine ze SMAK Brasserie. Czas na rewolucję w Warszawie. Czas na polskie wino w Hali Gwardii!

Zrobimy przekrój przez to, co fermentuje w polskich winnicach. Będziemy bezlitosne wobec stereotypu “polskiego kwacha”. Podzielimy się naszymi butelkami-odkryciami z Konw...
entu Polskich Winiarzy. Pogadamy o tym co odróżnia profil sensoryczny polskiego wina od reszty galaktyki. A potem zderzymy rytuał Raclette z pl butelkami i sprawdzimy na Was działanie opioidów i innych substancji psychoaktywnych zawartych w serze poddanemu magii wysokiej temperatury :)

W rozkładówce na wieczór, z potwierdzonych GOŚCI:

1) Czarny koń wśród pl winnic wg
Melt - Winnica KRESY - przekonają każdego do jakości w polskim winie. JURA!SIC! 2017. Młode, ciut nieokrzesane - jak powiedział autor “głupie” - kokietował! Świeże i naturalne, pełne buchających owoców.

2) Ascetyczny SEYVAL BLANC/HIBRERNAL 2016 z
Winnica Chronów. Wyciszony i taktowny, nie gwiazdorzy,

3) Odprężony, a wciąż szlachetny PINOT GRIS 2015 ze słonecznych
Winnice Wzgórz Trzebnickich. Złamiemy stereotyp wina z Zielonej Góry.

4) Pirat, twardo idący pod prąd, pomarańczowy SEYVAL BLANC 2105 z podkarpackiej Winnicy Pod Dębem. Ale jakie aromaty żółtych, dojrzałych, soczystych jabłek. Pirat i tyle! Trzymajcie kapcie.

5) Młodziak LEON MILLOT 2016 z jurajskiej
Winnica Zagardle. Krzepki, żwawy i pełen werwy. Nasycony młodzieńczą lekkością. Piękny debiut! #czerwoneadobre

6) Ukłon w stronę francuskiego Bordeaux, czyli LERON 2016 z małopolskiej „Winnica Rodziny Steców". Delikatnie przydymiony, słodki zapach czerwonych owoców. Poważny i wytworny, ale wciąż z żywą strukturą #czerwoneadobre

7) odrobina suspensu!

W sensacyjne wydarzenie zamieszani
Winnicomania
Melt
SMAK Brasserie
Kinga Pienińska

Widzimy się w Hala Gwardii na pięterku SMAK Brasserie
niedziela, 10 grudnia, 2017
godz. 17.00

bilet normalny w cenie 100 zł/os
bilet ulgowy w cenie 80 zł/os (dla członkiń Stowarzyszenia Kobiety i Wino)
dostępny na
www.polskiewinowhaligwardii.evenea.pl