25.11.2017 WINE TASTING NUNO GONZALEZ / MALHADINHA NOVA, ALENTEJO (Wrocław)

25.11.2017 w godzinach 18:00-21:00


Rozpoczynamy jesienny sezon winiarski w Taszce!

W ostatni weekend listopada odwiedzi nas Nuno Gonzalez enolog z winnicy
Herdade Da Malhadinha Nova z Alentejo. Wszyscy koneserzy wina, jak i nowicjusze powinni skorzystać z okazji wybrania się na degustację do Taszki. Będziemy testować, dyskutować oraz smakować. Jest to świetna okazja by porozmawiać o rejonach winiarskich, o sposobach robienia wina oraz o warunkach klimatycznych jakie panują w Alentejo. Taszkowi chłopcy przygotuje nam pyszne portugalskie przystawki. A my wraz z Nunem zabierzemy was do słonecznej Portugalii.

Malhadinha Nova to typowa, rodzinna posiadłość położona w Albernoa, małej wiosce w sercu "Baixo" Alentejo. Od 1998 roku pasja i zaangażow
anie rodziny Soares przekształciła opuszczone ziemie, w dające życie prawdziwe, wysokiej jakości produkty z Alentejo. Doskonałe warunki pogodowe regionu, gleby oparte na glebach łupkowych, starannie wyselekcjonowane odmiany winorośli - Touriga Nacional, Aragonês, Alicante Bouschet, Tinta Miuda, Baga, Cabernet Sauvignon i Syrah (odmiany czerwonych winogron) i Arinto, Roupeiro, Antão Vaz, Alvarinho, Verdelho, Viognier i Petit Manseng (odmiany białych winogron) - tworzą Terroir z warunkami do produkcji win o wyjątkowym charakterze i doskonałej jakości. Z tego powodu stworzono szeroką gamę czerwonych, białych oraz różowych win. Każde wino opowiada swoją historię. Różnice i wyjątkowość wyróżniają etykiety, owoce kreatywności młodego pokolenia rodziny Soares. Dzieci nazwały wina i czule zaprojektowały etykiety.

Wina z Malhadinha Nova są eleganckie, intensywnie owocowe i bardzo złożone. Są wynikiem szacunku dla natury, pasji i zaangażowania.

Koszt degustacji to 135 zł od osoby / ilość miejsc ograniczona!

* Warunkiem uczestnictwa w degustacji jest wcześniejsza rezerwacja mailowa.


Więcej informacji i rezerwacje:
info@taszka.wine,