20.10.2017 WIECZÓR Z WINEM W GALERII WNĘTRZ CITY MEBLE (Gdańsk)

20.10.2017 w godzinach 18:00-19:30


Wieczór z winem w Galerii Wnętrz City Meble to spotkanie z doświadczonym sommelierem, połączone z prezentacją dotyczącą podstaw wiedzy winiarskiej oraz profesjonalną degustacją różnorodnych win. Spotkanie ma na celu przybliżenie uczestnikom wiedzy na temat podstawowych stylów wina, rodzajów winogron, regionów uprawy, szeroko pojętej kultury winiarskiej.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem spotkanie@citymeble.com Udział w Wieczorze z winem w Galerii Wnętrz City Meble jest bezpłatny.

Podczas pierwszego wieczoru z winem, dzięki wsparciu firmy Dolio Vini, która importuje wina z całego świata wspólnie odczarujemy skomplikowany język etykiet, nauczymy się pić świadomie i postawimy pierwsze kroki w podróży
przez fascynujący świat wina. Poznacie metody degustacji i oceny wina. Nauczycie się, jak wybrać wino spośród setek win na półce w supermarkecie. Wspólnie z przyjaciółmi, w luźnej atmosferze, z kieliszkiem w ręku macie okazję poszukać odpowiedzi na pytanie "jakie wino lubię najbardziej”, nauczycie się rozmawiać o winie oraz doceniać jego jakość.

Podczas pierwszych warsztatów z cyklu Wieczór z winem w Galerii Wnętrz City Meble poznacie odpowiedzi na pytania:

Co to jest wino?
Jak je przechowywać?
Jak podać?
Białe czy czerwone?
Z czym to się pije?
Jak rozmawiać o winie?
Jak wybrać wino w sklepie?
Jak rozpoznać dobre wino?
Jak nie dać się nabić w butelkę?


Na warsztaty obowiązują zapisy pod adresem spotkanie@citymeble.com Udział w Wieczorze z winem w Galerii Wnętrz City Meble jest bezpłatny.

W ramach Cyklu Warsztatów Winiarskich poznajemy tajniki win – między innymi:
• techniki degustacji "OKO", "NOS", "USTA"
• zasady podawania wina: kolejność, rodzaj kieliszka, temperatura
• degustacja win w trzech etapach: rozpoznawanie win, ich rodzaje, aromaty i kolory
• szczepy winogron: niezbędne informacje dotyczące szczepów winogron
• dekantacja / karafowanie
• dobór wina do potraw: zasady łączenia wina z potrawami
• czytanie etykiety: poznawanie wina poprzez pryzmat etykiety. Jak rozszyfrować nazwy, regiony, apelacje i inne oznaczenia zawarte na etykiecie?
• produkcja: najważniejsze informacje dotyczące produkcji wina. Zwrócenie uwagi na różnice w procesach technologicznych. Wina białe, różowe i czerwone.
• praktyczne porady: gdzie i jak kupować wino, jak tworzyć domową piwniczkę, wyjątkowe roczniki
• jak unikać pułapek zastawianych przez sprzedawców win, jak nie dać nabić się w butelkę podczas codziennych wyborów wina w sklepie lub restauracji.