27.09.2017 KOLACJA Z KSIĘŻNICZKĄ STROZZI I JEJ TOSKAŃSKIMI WINAMI (Warszawa)

27.09.2017 w godzinach 20:00-22:00


Zapraszamy na wyjątkową komentowaną kolację z księżniczką Strozzi i jej toskańskimi winami.

Strozzi - pierwsze udokumentowane dane o cudownej toskańskiej posiadłości i winnicach Villa Cusona pochodzą z roku 994. Ich właściciele książęce rodziny Guicciardini i Strozzi od zawsze byli obecni w życiu politycznym i kulturalnym Toskanii. W okresie renesansu współpracowali z Niccolo Machiavelli, a jako odwieczni wrogowie rządów Medyceuszów wybudowali monumentalny Palazzo Strozzi we Florencji. Ostatnie badania drzewa genologicznego wskazują, iż Strozzi są potomkami Lisy Gherardini, wszystkim znanej z obrazu Leonarda da Vinci Mona Lisa. Natalia Strozzi jedna z dwóch córek obecnych właścicieli podtrzymuje myśl renesans
owego człowieka zainteresowanego wieloma dziedzinami – obok pracy w rodzinnej winnicy w obszarze jej zamiłowań leży również balet, teatr oraz literatura. Lekcje baletu pobierała w Balet Kirowa w Petersburgu u mistrza Rudolfa Nureyeva. Występuje w teatrze, a w wieku 28 lat napisała książkę o swoim pobycie w Rosji oraz niezapomnianej przyjaźni z rodziną Gregory Pecka. Książęca rodzina z wielką przyjemnością zaprasza do odwiedzenia Villa Cusona: 525 hektarów z gajami oliwnymi, cyprysami, winnicami i wieżą z roku 1100. To tutaj, w królestwie białego szczepu Vernaccia, bywają Tony Blair z rodziną, Nicolas Sarkozy czy inni ludzie kultury i sztuki. A my zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z księżniczką Natalią w Nowinie ze specjalnie przygotowanym menu degustacyjnym naszego szefa kuchni Arkadiusza Janczarka.

Menu / wina:
- Małża Św. Jakuba z purée z zielonego groszku z wanilią i pianką z palonego masła,
Vernaccia di San Gimignano Strozzi D.O.C.G., Włochy 2015
- Zupa rybna bouillabaisse z grzankami z sosem rouille ,
Vernaccia di San Gimignano Riserva Tenute Guicciardini Strozzi D.O.C.G., Włochy 2012
- Ravioli z leśnymi grzybami z sosem rozmarynowym i chrupiącym speckiem,
Chianti Tenute Guicciardini Strozzi D.O.C.G., Włochy 2015
- Polędwica wołowa z sakiewką z kaszy pęczak i zielonego jabłka,
Ocra Guicciardini Strozzi Bolgheri D.O.C.G., Włochy 2013
- Comber z jelenia z musem z wędzonego selera i młodą brukselką,
Sodole Guicciardini Strozzi Supertoscan I.G.T. , Włochy 2010
- Lody szafranowe z kawiorem z pstrąga i pianką z szampana

koszt 250zł/os.


Osoby zainteresowane prosimy o rezerwację mailową pod adresem: info@nowina.waw.pl. Potwierdzeniem rezerwacji jest dokonanie wpłaty kwoty 250 zł na konto: 75 1750 0009 0000 0000 3386 2512. W tytule przelewu prosimy napisać "kolacja z księżniczką, imię i nazwisko uczestnika/uczestników".