02.09.2017 QUINTA DA BARCA & PEOPLE (Warszawa)

02.09.2017 w godzinach 14:00-20:00


Quinta da Barca & People
Wine bar Wine & People zaprasza serdecznie w pierwszą sobotę po wakacjach na grilla przy kieliszkach wypełnionych winami od Quinta da Barca, niewielkiego producenta z Douro, które sprowadziliśmy niedawno z Portugalii. Co ciekawe, wina pochodzą z najwyżej sklasyfikowanych winnic w tym najsławniejszym regionie winiarskim w Portugalii. Siłą tej Quinty są dwie kobiety: Maria Helena Sousa Alves, właścicielka oraz jej córka Justina Teixeira, dyrektorka ds. sprzedaży. 


Ponadto otworzymy butelki od południowo - brazylijskich producentów Miolo i Casa Valduga, będących od ponad 100 lat w rękach potomków włoskich emigrantów z Veneto. Nasz gość specjalny Piotr Wołkowski, entuzjasta win portugalskic
h i brazylijskich, autor bloga Winne Refleksje (winnerefleksje.blogspot.com), pracujący na co dzień w Ataszacie Obrony i Wojskowym Brazylii będzie napełniał nasze kieliszki, ale przede wszystkim opowiadał o winach od Quinty de Barca, posiadłości, którą osobiście odwiedził. Nie zabraknie też opowieści o prapoczątkach winiarstwa Brazylii sięgających połowy XVI w., o portugalskich karawelach załadowanych winem i pierwszym winiarzu w tym kraju - luzytańskim szlachcicu Brás Cubas... będzie ciekawie!
Nikt nie wyjdzie głodny z naszego miejsca! Specjalnie dla Was przygotujemy różnorodne dania z grilla (mięsne, wegetariańskie i wegańskie) dopasowane do serwowanych win.
Kiedy: 2.09.2017, godz. 14.00-20.00.
Gdzie: Wine & People, ul Bielańska 6