13.07.2017 KINO I WINO MOKOTÓW / GRAND BUDAPEST HOTEL / WINNICA TURNAU (Warszawa)

13.07.2017 w godzinach 21:00-00:00


Fort Vino przy współpracy z Fundacją Rozwoju Kinematografii, Wyświetl Film oraz Winnica Turnau, przygotował dla Was subiektywny przegląd najciekawszych filmów ostatnich lat. W repertuarze filmy, które zachwycały, frapowały ale tak że te wokół których toczyły się zażarte dyskusje.

Na wydarzenie Kino i Wino zaprasza sponsor cyklu
Winnica Turnau
Film:
The Grand Budapest Hotel reż. Wes Anderson

Drugi film, który będziecie mieli okazję u nas zobaczyć to
The Grand Budapest Hotel.

Głównym bohaterem filmu " Grand Budapest Hotel " (reż. Wes Anderson) jest Monsieur Gustave H (Ralph Fiennes), legendarny konsjerż słynnego w dwudziestoleciu międzywojennym hotelu. Jego najbardziej zaufanym przyjacielem zostaje Zero M
oustafa (Tony Revolori) – boy hotelowy. Historia toczy się wokół kradzieży cennego renesansowego obrazu, walki o rodzinny majątek i romansu – a wszystko to ze zmieniającą się Europą w tle. „Grand Budapest Hotel" to żywa, zabawna i ponadczasowa historia o przyjaźni, honorze i spełnionych obietnicach. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym mieście uzdrowiskowym w nieistniejącym państwie europejskim Zubrowka, wzorowanym na krajach Europy wschodniej. Reżyser oddał w filmie klimat lat trzydziestych oraz minionej pięknej epoki.

Start: 20:00
Wstęp: bezpłatny
Adres: Racławicka 99 - Fort Mokotów.
Fort Vino to przyjazna, wielofunkcyjna przestrzeń mieszcząca się w oddalonej o 15 minut od centrum fortyfikacji wzniesionej w latach 80. XIX wieku.

Ambicją właścicieli jest proponowanie wysokiej jakości oferty gastronomicznej, atrakcyjnej i dostępnej dla każdej grupy wiekowej oraz społecznej jak i promowanie popowej sztuki w awangardowym wydaniu.

Nowoczesna, oszczędna aranżacja, otwarta komunikacja, wygoda korzystania i niezobowiązujący, ciepły charakter mają angażować oraz pozytywnie zaskakiwać gości. Pozwolić na radosne i pożyteczne spędzanie czasu, budować doświadczenie przyjaznych relacji społecznych. Kompleks gastronomiczno-rozrywkowy Fort Vino jest przestrzenią, w której po prostu chce się przebywać.