22.02.2017 WIECZORY Z POLSKIM WINEM BIODYNAMICZNYM (Kraków)

22.02.2017 w godzinach 19:00-22:00


Winiarstwo w Polsce już dawno przestało być szaloną zabawą kilku pasjonatów. W większych i mniejszych, coraz bardziej profesjonalnych winnicach, powstają wspaniałe wina. Niedawno napisała o nich Jancis Robinson, światowej rangi krytyczka i dziennikarka winiarska.

Podczas pierwszego Wieczoru z Polskim Winem spróbujemy kilku z recenzowanych przez nią win – poznamy Winnicę Wieliczka.

Winnica Wieliczka jest przedsięwzięciem unikatowym w skali naszego kraju: uprawia się tam bowiem wyłącznie szczepy Vitis vinifera, a co więcej uprawy prowadzi się w sposób biodynamiczny.
Powstają tam nie tylko wyjątkowe wina, ale również cydry produkowane z jabłek starych, polskich odmian, a uprawiane rośliny oleiste dostarczają w
yśmienitych olejów oraz … substratu do produkcji mydeł i innych kosmetyków!

Właścicielami winnicy są:
Agnieszka Wyrobek-Rousseau – jeden z dwóch dyplomowanych, polskich enologów. Winem zajmuje się od ponad dwudziestu lat. Od kilku lat z powodzeniem zmaga się ze specyfiką winogrodnictwa i winifikacji w Polsce.
Piotr Jaskóła – ekolog, leśnik z wykształcenia, winiarz z zamiłowania i wieloletniego doświadczenia. Wizjoner z ogromną charyzmą, która pozwala mu od wielu lat przecierać nowe dla polskiego winiarstwa szlaki.

Spotkanie z takimi ludźmi i winami na pewno dostarczy wszystkim nie tylko ogromnej wiedzy o polskim winiarstwie, ale również wielu wrażeń.

Zważywszy na to, że spotykamy się w przeddzień tłustego czwartku nie zabraknie zapustnych akcentów kulinarnych! Zarówno we współczesnym, jaki w staropolskim wydaniu… :)

Zapraszamy!

Koszt udziału: 55 zł, 35zł dla członkiń Stowarzyszenia Kobiety i Wino

Ilość miejsc ograniczona
Bilety on-line: @ [
https://wieczor1.evenea.pl/]

Partnerzy:
Winoman - Winoteka
Kinga Pienińska
Marxam-Enology
Krośnieńskie Huty Szkła "Krosno
"