14.03.2017 CALIFORNIA WINES FESTIWAL (Warszawa)

14.03.2017 w godzinachPodczas Food Service Summit 2017 odbędzie się kolejna edycja największej prezentacji win z Kalifornii na polskim rynku – CALIFORNIA WINE FESTIVAL.

Swój udział potwierdziło 36 wystawców, reprezentujących zarówno producentów, jak i importerów win ze słonecznego stanu. Większość winnic, które odwiedzą Warszawę, poszukuje importerów w Polsce.

California Wine Festival to wyjątkowa okazja degustacji win w większości dotychczas niedostępnych w handlu na naszym rynku. Bardzo szeroka i różnorodna oferta, którą przedstawią wystawcy, z pewnością może zaspokoić oczekiwania polskiego klienta i konsumenta.

California Wine Festival organizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich oraz patronami medialnymi: magazynem „Wino", Winicjatywą, miesięcznikiem „Kuchnia" i „Kuchnia+".

Degustacja „walk around" rozpocznie się o 13.30, a zakończy o 17.30. W programie degustacji są także dwa seminaria profesjonalne prowadzone przez gościa specjalnego z Kalifornii Geoffa Krutha, Master Sommeliera i prezesa Gildy Sommelierów Amerykańskich –
www.GulidSomm.com

Master Sommelier Geoff Kruth jest prezesem GuildSomm.com, amerykańskiej organizacji zrzeszającej 12 tys. ekspertów i profesjonalistów z branży winiarskiej. Geoff ukończył French Culinary Institute w Nowym Jorku, a także posiada dyplom z informatyki Sonoma State University. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako sommelier dla Manhattan Balthazar Group, a także jako wine director w gwiazdkowej restauracji The Farmhouse w Dolinie Russian River. Współprodukuje serię dokumentalnych filmów SOMM oraz występuje w programie stacji telewizyjnej NBC zatytułowanym „Uncorked". Geoff jest również autorem i gospodarzem programu radia internetowego (podcastów) GuildSomm’s, realizuje dokumentalne filmy wideo na temat win z różnych regionów świata i jest właścicielem winnicy Lost & Found Winery w Dolinie Russian River, w regionie Sonoma.

Seminarium I:
Odkrycia z regionu Sonoma
Degustacja trzech win z odmiany chardonnay pochodzących z trzech apelacji American Viticultural Areas (AVAs), reprezentujących różnorodność regionu Sonoma oraz degustacja pięciu win ze szczepu pinot noir z winnic Russian River Valley, koncentrująca się na analizie różnic w ramach jednej AVA

Sonoma County Chardonnay
Schug Carneros Estate Winery, Chardonnay, Carneros, 2014
Rodney Strong, Chardonnay, Sonoma Coast, 2014
Stuhlmuller Vineyards, Summit Chardonnay, Alexander Valley, 2014

Russian River Valley Pinot Noir
Porter Creek Hillside Vineyard Pinot Noir, 2013
Mohsin Halo's Hill Pinot Noir, 2013
Benovia La Pommeraie Vineyard Pinot Noir, 2013
La Crema Green Valley Pinot Noir, 2013
Landmark Rayhill Vineyard Pinot Noir, 2013
 
Seminarium II:
Kultowe odmiany – degustacja porównawcza
Degustacja trzech różnych win z trzech kluczowych odmian: sauvignon blanc, cabernet sauvignon & zinfandel, prezentująca bogactwo stylów win kalifornijskich.

Sauvignon Blanc:
Rodney Strong, Sauvignon Blanc, Charlotte's Home, Sonoma County, 2015
Long Meadow Ranch, Sauvignon Blanc, Rutherford, Napa Valley, 2015
Joseph Phelps Vineyards, Sauvignon Blanc, Napa Valley, 2015

Cabernet Sauvignon:
Justin, Cabernet Sauvignon, Paso Robles, 2014
Stag's Leap Wine Cellars, Cabernet Sauvignon, SLV, 2013
Silver Oak, Cabernet Sauvignon, Napa Valley, 2012


Zinfandel:
Seghesio Family Vineyards, Old Vine Zinfandel, Sonoma County, 2014
Buena Vista Winery, Zinfandel, Sonoma County, 2014
Bedrock Old Vine Zinfandel, California, 2015
Wstęp na degustację oraz seminaria wyłącznie na podstawie zaproszeń.Liczba miejsc na degustacje komentowane jest ograniczona.
Decyduje kolejność zgłoszeń i potwierdzeń.
Zaproszenia zostaną rozesłane w lutym 2017.

Więcej informacji na temat California Wine Festival można uzyskać pod adresem tratoria@tratoria.pl
Zapraszamy – California Wines Polskafacebook/California Wines Polska