08.12.2016 KOLACJA DEGUSTACYJNA Z WINAMI TORO ALBALA (Kraków)

8 grudnia w godzinach 20:00-23:00


Z radością informujemy Państwa o kolejnym wydarzeniu w Enotece z winem w roli głównej.Enoteka Pergamin wraz z importerem win Dionizos Sklep Winiarski przygotowaliśmy świetne Hiszpańskie wina z winnicy Toro Albala oraz wyśmienite potrawy które gwarantują wykwintny wieczór.

Toro Albalá to jeden z najwybitniejszych producentów win wzmacnianych w Montilla Moriles. Przypominają one klasyczne, hiszpańskie sherry, lecz powstają poza obszarem ich rdzennej apelacji Jerez/Xeres/Sherry, i tylko z jednej odmiany winorośli: Pedro Ximenez.
Specjalnością firmy Toro Albalá, z której dumny jest Antonio Sánchez, od wielu lat enolog i współtwórca Bodegi, są długowieczne, rocznikowe wina słodkie. Punktacja starych roczników tych
win wg Roberta Parkera mieści się w przedziale 95 – 100 pkt, zaś Bodega została zaliczona do 100 najlepszych hiszpańskich Złotych Winiarni XXI wieku.

Dodatkowo podczas kolacji będzie można skosztować innych wyrobów z Bodegi:

Ocet balsamiczny Reserva 1980 – ocet ze szczepu Pedro Ximenez, zabutelkowany po 30 latach (!) dojrzewania w beczkach z amerykańskiego dębu.

Oliwa bio extra-virgin – oliwa z oliwek tłoczona na zimno. Ekologiczny certyfikat produkcji

Oba produkty będzie można u nas zakupić w dzień degustacji - jest to świetny pomysł na prezent świąteczny.

Rezerwacja stolików:
-mailowo: restauracja@enotekapergamin.pl
-telefonicznie: 797 705 515
-rezerwacji można dokonać również osobiście w Enotece Pergamin

Cena biletu: 100zł/os
Start: 20:00, 08.12.2016