02.12.2016 WYTRAWNY WIECZÓR FILMOWY: CYDRY (Kraków)

2 grudzień w godzinach 19:00 - 22:00


Kino KIKA zaprasza na filmowy wieczór, którego bohaterem będą owoce.
Degustować będziemy medalowe polskie cydry rzemieślnicze z selekcji
Paweł Woźniak (Lipowa 6F/ Krako Slow Wines Winnacja ) w zaskakujących połączeniach z potrawami.
Na ekranie film dokumentalny ŁOWCY OWOCÓW.

ŁOWCY OWOCÓW |The Fruit Hunters,reż. Yung Chang, Kanada 2012, 95’

Film Yunga Changa, twórcy "W górę Jangcy", to prawdziwa uczta dla zmysłów. Reżyser zabiera widzów w świat pełen pięknych owoców i ludzkiej pasji.
Można spotkać ich w głębi dżungli w Borneo, w kanionach Hollywood Hills, na straganach na Bali, a nawet na własnym podwórku. To łowcy owoców, napędzani przez pasj...
ę odkrywania nieznanych, dziwnych i unikalnych smaków. Poświęcili swoje życie, aby stworzyć owocowy ogród Edenu w świecie zdominowanym przez uprzemysłowioną monokulturę, która produkuje rzeczy pozbawione smaku i zapachu. Wśród łowców jest aktor Bill Pullman, znany z takich filmów jak "Dzień niepodległości" czy "Zagubiona autostrada". Jego pasja zaprowadziła go do rozpoczęcia krucjaty o ocalenie ostatniego nietkniętego przez człowieka kawałka ziemi pod słynnym napisem "Hollywood" w Los Angeles i przekształceniu go w sad będący własnością lokalnej społeczności. Na Bali i Borneo Noris Ledesma i Richard Campbell szukają rzadkich gatunków mango i durianów. W honduraskiej dżungli naukowiec Juan Aguilar ściga się z czasem, aby wyhodować banany odporne na tropikalnego grzyba, który je atakuje. Historie opowiadane przez łowców owoców reżyser zgrabnie łączy z rysem kulturalnym i obyczajowym ludzkości na przestrzeni wieków - od czasów, gdy ludzie byli zbieraczami i ich głównym źródłem pożywienia były owoce, po czasy współczesne, gdy owoce hodowane są przemysłowo i można je kupić w każdym supermarkecie. Bohaterami w filmie Yunga Changa są nie tylko łowcy, ale również, a może przede wszystkim, same owoce: przepiękne, kolorowe mango, jedwabiste fasole czy kremowe, intensywnie pachnące flaszowce peruwiańskie.

Bilety: 30 zł
ilość miejsc ograniczona