22.09.2016 PODWIECZOREK NA DWA KIELISZKI - ELŻBIETA I ANDRZEJ LISOWSCY (Kraków)

22 wrzesień w godzinach 19:00-22:00


Po wakacyjnej przerwie wznawiamy cykl spotkań Mariusza Kapczyńskiego - Podwieczorek na dwa kieliszki. A że aura wakacji jeszcze jest odczuwalna postanowiliśmy zrobić Wam mega niespodziankę - będziemy gościć legendarnych już krakowskich podróżników - Elżbietę i Andrzeja Lisowskich.

Jak zapewne wiecie, Państwu Lisowskim niedawno spłonęło mieszkanie - dzielnie się jednak trzymają, są niezłomni i otoczeni mnóstwem przyjaciół. W związku z tym my też chcemy przeznaczyć część zysków z biletów dla nich.
Po spotkaniu każdy może też zakupić ich świeżo wydaną książkę "Południki szczęścia" w bardzo atrakcyjnej cenie.

Wieczór uświetnimy potrawami orientalnymi, które specjalnie na tą okazję przygotuje Bożena Stawicka, wi
elka propagatorka autentycznej kuchni Maghrebu i Dalekiego Wschodu.

Bilety (60 zł) można rezerwować wysyłając przelew:
50 1160 2202 0000 0002 4282 1556
wraz z informacją na maila (ilość osób i dane): bar@krakoslowwines.plELŻBIETA I ANDRZEJ LISOWSCY - krakowscy dziennikarze i podróżnicy, członkowie m.in. The Explorers Club (Nowy Jork) i honorowi członkowie Polish American Travelers Club, twórcy telewizyjnych magazynów "Światowiec" (premiery w TVP INFO, powtórki w TVP Polonia, TVP Kraków) oraz "Z plecakiem i walizką" (TVP Kraków, TVP1-Edukacyjna, TVP 3), a także "Południka Café" Radia Kraków, autorzy etnologicznych reportaży z Azji (emitowanych w TVP1 i TVP2), autorzy przewodników turystycznych (wydawanych także za granicą), audycji radiowych (Radio Kraków, RMF FM, PR1, PR2), licznych artykułów prasowych. Pracują m.in. nad uruchomieniem podróżniczego autorskiego portalu travelpress.pl.

Od zawsze, uwzględniając nawet poprzednie wcielenia, żyją w podróży. Elżbieta - zodiakalny Skorpion łączy dziennikarstwo z pracą naukową (orientalistka, religioznawca), zajmuje się mistycznym islamem, jest adiunktem w Instytucie Religioznawstwa UJ (na ukończeniu habilitacja). Andrzej - zodiakalna Ryba, dziennikarz i fotograf, członek założyciel Fundacji Kultury Polskiej, studiował historię sztuki (UJ), zajmował się także reportażem społecznym i publicystyką kulturalną.