14.10.2016 ŚWIĘTO FRANCUSKIEGO WINA W SOFITEL WROCŁAW OLD TOWN (Wrocław)

Każdego roku Sofitel Wroclaw Old Town celebruje święto francuskiego wina organizując cykl wyjątkowych wydarzeń łączących w sobie francuskie korzenie i lokalną kulturę. W restauracji Pan Tadeusz królują wówczas wykwintne specjały, a w hotelowym barze pojawiają się niezwykli goście i inspirujące warsztaty.
 
We Francji winobranie zaczyna się na przełomie września i października. To największe i najistotniejsze wydarzenie w świecie wina i jego kultury; stanowi zwieńczenie całorocznej pracy winiarza przy pielęgnacji swojej winnicy, a zbierane owoce są bezcenną nagrodą za całoroczny wysiłek. Hotel Sofitel Wroclaw Old Town, jako ambasador francuskiej tradycji, stworzył kalendarz wyjątkowych wydarzeń na cześć winobrania pod hasłem Sofitel Wine Days.
 
 
Podczas Dni Wina w Sofitel Wroclaw Old Town każdy koneser będzie mógł przyjść do restauracji Pan Tadeusz i baru Le Louis d’Or i spróbować wyjątkowych dań lub przekąsek oraz dobranych do nich francuskich i regionalnych win. Goście restauracji będą mieli szansę uczestniczyć w wykładach, warsztatach oraz pokazach prowadzonych przez lokalnych winiarzy i ambasadorów marek eksluzywnych win. W ten sposób, hotel Sofitel pragnie promować francuskie Art de Vivre na płaszczyźnie lokalnej. Dla smakoszy i miłośników przyrody, hotel Sofitel przygotował wycieczkę do lokalnej winnicy Adoria, gdzie każdy będzie miał okazję uczestniczyć w prawdziwym winobraniu i będzie mógł zobaczyć cały proces tworzenia najwyższej jakości wina Adoria.

Dni Wina w hotelu Sofitel Old Town zaczynają się 22 września i potrwają aż do 31 października. Kluczowym wydarzeniem festiwalu będzie wieczór z Robertem Makłowiczem, który już 14 października zaprezentuje nie tylko wyborne dania, ale również specjalnie wyselekcjonowane wina z małych, rodzinnych winnic.


A tak było w zeszłym roku podczas Święta francuskiego wina w Sofitel Wroclaw Old Town 2015